TJ Sokol FM - oddíl Chlebovice

TJ Sokol FM - oddíl Chlebovice

Oddíl Chlebovice byl založen v září 2022. Jedná se o jeden z oddílů sportovní všestrannosti Tělocvičné jednoty Sokol Frýdek-Místek.

Sokol, za jehož zakladatele považujeme Miroslava Tyrše a Jindřicha Fügnera představuje 160letou tradici vycházející ze základních hodnot v životě. Své členy vede k aktivitě, schopnosti pomáhat, samostatnosti a čestnému a spravedlivému chování. Aktivní pohyb nabízí všem, bez rozdílu věku a příjmů.

Jak také napovídá název a z něj vyvozené hlavní pilíře:

Sport

Občanství

Komunita

Osobnost

Laskavost

Rádi bychom na tento odkaz navázaly i my.

Naší prioritou je, aby byl sport a všestranný pohyb dětem vlastní. Prostředí je to pro ně velmi přátelské, většinou sportují po boku svých spolužáků a sousedů. Utužují se tak mezi mini vazby na celý život.

Velkou překážkou se jeví absence tělocvičny, ale i to se nám daří provizorně překonávat.

Aktuálně probíhají dva kroužky. Pohybáček, kde jsou děti navíc rozděleny do 3 tréninkových skupin podle věku a Thaibox. V rámci této iniciativy pravidelně sportují 4 desítky dětí z Chlebovic ve věku 2-10 let. Do budoucna bychom nabídku kroužků rády rozšířili.

Náš oddíl vyvíjí i další "mimokroužkové" aktivity. V období masopustu děti čeká každoroční "Karneval", "Velikonoční jarmark" a v sobotu před tradiční chlebovickou Poutí "Sportovní den".

Aktuálně je v naší členské základně nejvíce dětí předškolního věku. Během roku s nimi a ostatními jejich spolužáky podnikáme několik menších akcí. Patří mezi ně letní piknik, kdy se loučíme s prázdninami a vítáme nový školní rok. Na Den stromů sázíme ovocný strom, aby děti mohly mimo jiné v průběhu let pozorovat, jak stromy rostou a časem si během letní procházky pochutnat na jejich plodech. Koncem října probíhá lampiónový průvod a uspávání zvířátek. Na jaře pro změnu pálíme čarodějnice, na Den Země uklízíme okolní lesy a organizujeme společnou velikonoční koledu.

Vedoucí oddílu:

Michaela Janečková

Kontakt: 739 437 876, e-amil: mi.janeckova@seznam.cz

Jana Šerá

Kontakt: 733 736 181, e-mail: zaoralovaj@seznam.cz  

JN 2017-2024, Kontakt na správce webových stránek: admin@chlebovice.cz 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!