KLUB SENIORŮ

Klub seniorů Chlebovic se schází každý čtvrtek v týdnu na Fojtství ve 14:00 hodin.

Slovo stáří - neznamená stát stranou. Vždyť každý si může najít cestu ke štěstí. Čas je život, který se nedá vrátit a ani nahradit. Ale pěkné okamžiky se dají opakovat.

O to vše se snažíme v klubu seniorů.

V devadesátých letech vznikla myšlenka využití prostorů Fojtství pro místní občany a založení klubu seniorů. Hlavními organizátory založení klubu byli pan Haleš Bohumír s manželkou Andělkou a pan Žižka Josef.

Činnost klubu seniorů je velmi bohatá. Patří zde návštěvy divadelních představení v Ostravě, taneční večírky - krmášová a Josefovská zábava, vinobraní. Při zájezdové činnosti poznáváme kouty naší republiky. Uspořádali jsme vánoční výstavy, které se setkaly s velikým úspěchem. Stejně tak kurzy pečení cukroví, domácího pečiva, hlavně perníčků a jejich zdobení. Čas setkání v klubu si naplňujeme přednáškami - zdravotní, dopravní a cestopisné s videem.

Pravidelný kontakt paní Müllerové s českým rozhlasem Ostrava nám umožňuje zahrání písničky pro jednotlivé jubilanty klubu. Taky máme radost, když se můžeme zúčastnit oslav zlatých svateb členů klubu. Spolupráce se školou nám přináší obohacení ve formě kulturních vystoupení na našich akcích.

Vážení a milí, jsme na světě jen chvíli, svůj život máme jen jediný. Proto sledujme ten točící se svět, vždyť už máme nějaký ten věk. Víru svou si ponechejme, lásku dále rozdávejme. Úcta a porozumění nechť je mezi námi, pak štěstí a spokojenost bude s námi.

Marie Šnajdrová

JN 2017-2024, Kontakt na správce webových stránek: admin@chlebovice.cz 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!