AKTUALITY A ZPRÁVY

Krátké Zprávy:

  • Nejbližší schůze OV Chlebovice bude 7.5.2019 v 19:00hod
  • Zápis z dubnové schůze OV Chlebovice je na stránce Zápisy


OV Chlebovice ve spolupráci s Odborem životního prostředí magistrátu města FM (oddělení zeleně) a TS a.s. FM zajistil provedení zahradních úprav v okolí památníku P. Boh. Uhlíře. Výsledek této společné práce hovoří sám za sebe.

Tradiční vítání jara na Fojtství se opět vydařilo. Včelařský naučný areál tím také otevřel svou novou turistickou sezónu. Návštěvníci malí i velcí si mohli vyrobit velikonoční dekorace, prohlédnout včelařské muzeum i medově se občerstvit. Krásné jaro všem!

FK Chlebovice 1963 zahajuje sezónu zápasů v roce 2019 prvním utkáním v Milíkově v neděli 7.4. Držme palce ať se družstvu letos daří a pojďme fandit na zápasy!

Statutární město Frýdek-Místek zahájilo koncem léta 2018 zkušební provoz sdílení kol - bikesharingu. Růžová kola si občané oblíbili natolik, že se vedení města rozhodlo tuto službu nabízet i letos. Pilotní provoz Rekol byl ve Frýdku-Místku spuštěn 1. září 2018 a měl by pokračovat i v nadcházejících letech. Zachování bikesharingu je obsaženo také v...

V měsíci březnu proběhne svoz objemného odpadu. Kontejnery budou přistaveny na obvyklá místa dne 19.3.2019 v dopoledních hodinách a odvezeny následující den v čase od 6:00 do 12:00 hod.

Celou zakázku na obchvat města rozdělil stát na dvě části. Slavnostní zahájení stavby I. etapy obchvatu a stavby D56 Frýdek-Místek, připojení na D48 se uskutečnilo 22. 5. 2018. I. etapa zahrnuje výstavbu zhruba poloviny obchvatu poblíž přehrady Olešná směrem k výpadovce na Frýdlant a také připojení dálnice D56 na budoucí obchvat D48. Druhá etapa...

U příležitosti výročí 1150 let od smrti sv. Cyrila připravili chlebovičtí farníci kulturní program, na který pořadatelé srdečně zvou i další občany Chlebovic.