AKTUALITY A ZPRÁVY

Aktuálně:

  • Od 1.9.2020 je Včelařský naučný areál uzavřen. V omezeném provozu pouze Včelí obchůdek
  • Aktuální harmonogram výstavby kanalizace ze dne 18.11.2020 najdete zde
  • Zápis ze schůze OV Chlebovice v měsíci září zde.
  • Až do odvolání jsou schůze OV Chlebovice zrušeny.

V pátek 30.10.2020 byla v chlebovické kostele uskutečněna reportáž s Českým rozhlasem Ostrava na téma nové varhany v Chlebovicích. Rozhovor probíhal za přítomnosti duchovního správce o. Petra Huvara a pana Libora Janečky, kteří v něm hodnotí současnou situaci a také to, proč se místní farnost rozhodla pořádat sbírku na nové varhany.

Jedná se o naučnou stezku s včelkou MEDULINKOU obohacenou o herní prvek. Touto formou chceme nabídnout návštěvníkům Včelařského naučného areálu v Chlebovicích či běžným turistům poznat obor včelařství a zajímavosti obce Chlebovice. Na celkem pěti stanovištích se účastníci seznámí s 12 včelařskými tématy a 12 zajímavými místy Chlebovic, z nichž si...

Práce na výstavbě obchvatu Frýdku-Místku, kterou realizuje stát prostřednictvím státního podniku Ředitelství silnic a dálnic, zkomplikují dopravu ve městě. Po dobu tří dnů v říjnu a dalších tří dnů v listopadu bude zcela uzavřena část velmi frekventované komunikace Příborská, která slouží jako hlavní tah na Nový Jičín a Český Těšín. Důvodem je...

Vážení spoluobčané, vzhledem k trvajícím opatřením proti šíření nákazy Covid 19, se ruší v obci tyto plánované kulturní a společenské akce:

Ve středu 30. září proběhne v Chlebovicích veřejná sbírka Ligy proti rakovině 2020. Jedná se již o 24. ročník. Hlavní téma letošní sbírky: Nádory ledvin a močového měchýře - možnosti prevence.

Dne 1.9.2020 bylo proběhlo za přítomnosti objednatele - statutární město Frýdek Místek, předání půdních prostor na budově Fojtství stavební firmě, která bude v průběhu 4 měsíců na objektu měnit střešní krytinu.

V neděli 30. srpna se uskuteční Včelařské slavnosti, které budou hlavními oslavami 25. výročí založení včelařského muzea, který byl základním kamenem pro současný Včelařský naučný areál. Jste srdečně zváni.

Od 1.8.2020 začaly práce na rekonstrukci vodovodu Chlebovice - Lysůvky. Dojde k úplné uzavírce průjezdu přes ulici Fr. Prokopa směrem na Zelinkovice. Předpokládaný termín ukončení rekonstrukce je 31.10.2020.