AKTUALITY A ZPRÁVY

Krátké Zprávy:

  • Zápis ze schůze OV Chlebovice konané 5.11.2019 je k dispozici zde


ZO ČSV spolu s Klubem přátel Fojtství a Včelařským kroužkem mládeže FM pořádá tradiční rukodělné dílny na Fojtství v Chlebovicích. Jste srdečně zváni. Včelí obchůdek otevřen po dobu trvání akce. Občerstvení zajištěno.

Milí spoluobčané, na sobotu 7. prosince pro Vás chystají obecních spolky a osadní výbor Chlebovice za finanční podpory magistrátu města Frýdku Místku, tradiční Chlebovický Mikuláš. Na Fojtství se uskuteční vystoupení dětí z naší základní školy a základní umělecké školy duchovní hudby Frýdku Místku, přijede Mikuláš s Andělem a čertem, kteří rozsvítí...

Klub seniorů Chlebovice pořádá v tomto nadcházejícím adventním období tradiční Vánoční výstavu na Fojtství. V těchto dnech mají senioři napilno a dokončují perníkové dobroty. Bude na co se podívat i něco dobrého ochutnat. Tak přijďte, jste srdečně zváni. Výstava se koná od pátku 29. 11. do soboty 30. 11. vždy od 9:00 hod do 17:00 hod.

Již poněkolikáté se v sobotu 16. listopadu na Fojtství představí se svým repertoárem cimbálová muzika Kotci. Začátek koncertu je v 18:00 hod. Srdečně zvou pořadatelé: ZO ČSV Frýdek Místek a Klub přátel Fojtství.

Dnešní hovory s občany Chlebovic (7.11.2019) měly svižný průběh. Náměstek primátora Bc. Pavel Machala po úvodním přivítání občanů stručně informoval o stavu těchto stěžejních projektů v naší obci:

Ve čtvrtek 7.11.2019 se v 16:30 hod na Fojtství uskuteční tradiční Hovory s občany, které se letos zaměří především na podání informací ohledně budování obecní kanalizace, která je naplánována na příští rok 2020. Na Vaši účast se těší zástupci statutárního města Frýdek Místek, TS a.s. a Osadního výboru Chlebovice.

Sběr nebezpečných odpadů, objemných odpadů, vysloužilých elektrozařízení a kovových odpadů se uskuteční v Chlebovicích 9.11.2019 podle následujícího rozpisu: ul. Stařičská u č. p. 78 (u pana Martínka) 10:05-10:35 hod, "za obchodem COOP"(Pod Kabáticí 200) 10:40-11:10 hod, u transformátoru (Ke Studánce 128) 11:15-11:45 hod,Dům včelařů (Vodičná 1)...

Jste srdečně zváni Mysliveckým spolkem Tetřev na podzimní Myslivecké odpoledne. Přijďte ochutnat vybrané zvěřinové speciality: jemnou holubí polévku, jelení nebo kančí maso se šípkovou omáčkou a se zelím nebo dančí guláš. Jsou připraveny vědomostní soutěže pro děti, ukázka trofejí a také ukázka činnosti loveckých psů - retrívrů. K poslechu hraje...

Internetové stránky ZŠ a MŠ Chlebovice prošly revitalizací, která přinesla mimo jiné i nové logo tohoto zařízení. Přejeme na stránkách vždy aktuální a hodnotné informace pro návštěvníky a administrátorovi dobře fungující internetové spojení při administraci stránek.