AKTUALITY A ZPRÁVY

Krátké Zprávy:

  • Stránka Chlebovická pouť 2019 byla přesunuta do Archivu
  • V knihovně jsou prázdniny: od 18.7. do 18.8.2019
  • Nejbližší další schůze OV Chlebovice bude až po prázdninách, v úterý 3.9.2019

Hlášení místního rozhlasu bývá obvykle v pátek, v 10:15 a 16:15hod, celkem 2x v měsíci. Pro zařazení akce obecního charakteru do hlášení, je potřeba zaslat potřebné informace v dostatečném předstihu na admin@chlebovice.cz

Bez zaslání požadavku na výše uvedenou adresu nemůže být akce do hlášení zařazena.    


ZO ČSV Frýdek Místek pořádá v rámci Letní školy včelaříků dětské soutěžní dopoledne. Akce se koná ve Včelařském naučném areálu. Přijďte se s dětmi pobavit. Koná se za každého počasí.

Zveme všechny děti, hlavně ty nejmenší, které ještě nikdy nespaly venku pod stanem. S dětmi zveme jejich rodiče, aby nám pomohli vytvořit dětem jedinečný prázdninový zážitek.

Ve včelařském naučném areálu - na Fojtství v Chlebovicích, bude od 13. července do 21. července probíhat "Letní škola včelaříků", kterou pořádá ZO ČSV Frýdek Místek. Hlavním cílem je naučit děti pomocí teorie i praxe hlavním zásadám včelaření. Součástí je sportovní a kulturní program a zábavná hra po celou dobu pobytu.

FK Chlebovice 1963 zve na tradiční utkání Svobodní versus Ženatí, které se uskuteční v neděli 7. července v 17:00 hodin na chlebovickém fotbalovém hřišti. Kdo má zájem se zápasu účastnit, ať se dostaví nejpozději v 16:30 do fotbalové klubovny. Minimální věk účastníka je 14let. Srdečně zvou organizátoři.

V sobotu 22. června se naše Chlebovické družstvo mladších žáků účastnilo soutěže mladých hasičů v požárním útoku v Janovicích, tzv. "Ondráškův pohár". Na této soutěži v požárním útoku jsme vybojovali 3. místo. Celkem se v naší kategorii zúčastnilo 10 týmů. Odkaz na oficiální stránky obce Janovice se zprávou o soutěži: "Ondráškův pohár 2019"

Výstavba kanalizace v Chlebovicích je připravována jako dílčí část veřejné zakázky s názvem "Frýdek-Místek - odkanalizování místních částí Chlebovice, Skalice, Zelinkovice a Lysůvky". V současné době se připravuje zahájení zadávacího (výběrového) řízení na zhotovitele stavby, návrh zadávací dokumentace byl zaslán ke schválení poskytovateli dotace.

Dobrovolný svazek obcí Olešná Vás zve na Letní kino. Promítat se bude úspěšná česká komedie "Ženy v běhu". Začátky promítání vždy po setmění.