Chlebovická pouť 2023

28.06.2023

Ve středu 5. 7. na Slavnost sv. Cyrila a Metoděje se v Chlebovicích uskutečnila tradiční pouťová oslava. Kostel zasvěcený těmto Soluňským bratřím letos slaví již 160 let od svého posvěcení.

Pouť začala mší svatou v 10:30 hod. Mši svatou celebroval P. Marcel Krajzl ze Starého Jičína. Kostel byl krásně vyzdoben a mši svatou doprovodila místní schola. Mše svaté se zúčastnily také zástupci obecních spolků.

Následně se účastníci přesunuli na Fojtství, kde se podával oběd a pokračovala volná zábava. Pro děti byl přichystán skákací hrad, měly možnost svést se na ponících, anebo si osladit den cukrovou vatou. V rámci odpoledne vystoupil také klaun a hudbu obstarala skupina kapela Holokrci s Milanem Pitkinem.

Celé odpoledne se velice vydařilo a děkujeme všem dobrovolníkům, kteří přiložili ruku k dílu, protože bez jejich zapojení by tato akce nebyla možná.

Fotogalerie ZDE.


Vážení spoluobčané, jste srdečně zváni ve středu 5. července na tradiční Chlebovickou pouť. Na zajištění této akce se podílejí místní spolky ve spolupráci s Osadním výborem Chlebovice a za finanční podpory statutárního města Frýdek Místek.

Program je připraven tak, aby zaujal a pobavil dospělé i děti. Pro děti bude například připraven skákací hrad, zajímavé soutěže, jízda na koníkovi i cukrová vata.

Na pódiu ve Včelařském naučném areálu vystoupí komik Milan Pitkin, doprovázet ho bude skupina HOLOKRCI. Připraveno je i vystoupení klaunů.

Večer bude hudební produkce v podání Ladislava Kokshe a jeho přátel.

K obědu se bude podávat tradiční řízek a vývar a zkusit můžete i bramborové placky, grilované maso, klobásky nebo jelení guláš, koláče a další dobroty.

Otevřeno bude Muzeum obce Chlebovice, kde kromě stálé expozice můžete shlédnout i různá videa z obecních akcí natočená v průběhu několika let nebo si prohlédnout fotokroniky obce.

Začínáme v 10:30hod slavnostní mší svatou v našem kostele svatých Cyrila a Metoděje. Průvodu s dary se budou účastnit zástupci místních spolků ve slavnostních krojích.  

Srdečně zvou místní spolky a Osadní výbor Chlebovice. 

JN 2017-2023, Kontakt na správce webových stránek: admin@chlebovice.cz 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!