Stavba D48 - jak pokračuje?

22.12.2020

Dálnice D48 okolo Frýdku-Místku se bude stavět i přes zimu. Harmonogram prací u několika mostních objektů byl v letošních jarních měsících ovlivněn úvodní vlnou koronaviru, zhotoviteli se však daří nečekané zpoždění postupně eliminovat. "Snahou o minimální zdržení je i neustálé pokračování v činnosti, během zimního období se bude nadále stavět, především se nepoleví na rozlehlých mostech," uvedl za ŘSD Miroslav Mazal.

Druhá etapa (D48 Frýdek-Místek, obchvat II. etapa) je od září 2019 prováděna sdružením v čele s firmou Strabag a. s. Prakticky celá stavba probíhá v souladu s harmonogramem a zhotovitel plánuje taktéž v zimním období nadále pokračovat v nastaveném tempu výstavby. Pracovní ruch bude přítomen především na mostních objektech, kde je v rozpisu na sklonku zimy vkládání nosné ocelové konstrukce do mostního otvoru přes řeku Morávku.

"Ze strany sdružení se nepočítá s přerušením zemních prací, jedinou překážkou může být příliš nevhodné počasí," dodal Mazal.

Převzato: www.patriotmagazin.cz, autor: JAROSLAV BAĎURA


Celou zakázku na obchvat města rozdělil stát na dvě části. Slavnostní zahájení stavby I. etapy obchvatu a stavby D56 Frýdek-Místek, připojení na D48 se uskutečnilo 22. 5. 2018.  I. etapa zahrnuje výstavbu zhruba poloviny obchvatu poblíž přehrady Olešná směrem k výpadovce na Frýdlant a také připojení dálnice D56 na budoucí obchvat D48. Druhá etapa obchvatu řeší zhruba čtyřkilometrový úsek mezi silnicí I/56, tedy výpadovkou na Frýdlant nad Ostravicí, a dálnicí D48 do Českého Těšína.

Informace o stavbě je možno nalézt na tomto serveru: Obchvat Frýdku Místku

Vizualizace provedení obchvatu


Stavba - leden 2019


Stavba - listopad 2018

JN 2017-2022, Kontakt na správce webových stránek: admin@chlebovice.cz 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!