Motorest "U Fojtíků" aneb konec 1. kola   

26.02.2018

První kolo "boje o záchranu" motorestu v Zelinkovicích je dnešním dnem u konce. Zasedání zastupitelstva  napodruhé schválilo návrh na odkoupení objektu motorestu do majetku města. Na internetových stránkách Frýdku Místku bylo možno sdílet přímý přenos ze zasedání prostřednictvím kanálu na YouTube. Komu se podařilo jednání sledovat, dá mi možná za pravdu, že tento bod byl opravdu akční.

Do poslední chvíle nebylo jasné, která ze stran (tím myslím jen pomyslnou stranu zastávající svůj názor na věc) bude vítězem. Všichni byli na "utkání" dobře připraveni a argumenty byly rozumné na obou stranách. Nicméně zdálo se, alespoň mě, že moudřejší pohled a citlivější argumentace byla na straně, která návrh podporovala. A světe div se, když proběhlo hlasování, návrh nebyl přijat. I skrz internetem zkreslený zvuk přijímaný přes několik serverů, bylo možno vnímat při oznamování záporného výsledku v hlase pana primátora, něco jako zklamání.

A to je všechno, co jsem stačil v přímém přenosu slyšet (bohužel vidět je jen zasedací místnost ze záběru jedné kamery umístěné kdesi u stropu).

Když jsem později posílal sms paní Ondračkové (předseda OV Zelinkovice-Lysůvky), aby mi sdělila poměr výsledků hlasování, odepsala mi, že nakonec je všechno jinak. A tak jsem s ní nakonec po telefonu na chvíli mluvil o tom, jak to vlastně dopadlo. Na závěr zasedání se podařilo zastupitelům usilujícím o schválení návrhu, učinit takové kroky (ty tady bohužel nemohu popsat, jelikož o nich nemám naprostou jistotu, že se takto udály, ale jsou fakt naprosto cool, za to ručím), které nakonec vedly k novému hlasování a ke změně jeho výsledku. Góóól, chtělo se mi zakřičet, když jsem se to dozvěděl. A co je ještě větší pecka, branka fakt platí, což si můžete přečíst na stránkách OV Zelinkovice-Lysůvky!

Moc si přeji, aby se v případě, že něco nepůjde hned na 100%, nezačaly ozývat hlasy typu: Já vám to říkal, že to špatně dopadne!, ale spíše: To zvládneme, pomůžeme! Moc si přeji, aby to našim sousedům z Lysůvek a Zelinkovic i dále vycházelo a podařilo se jim tento projekt rozjet podle jejich představ. Je to dobrá zpráva, protože když se to podaří našim sousedům, nám se při společné snaze může podařit udělat pro Chlebovice také něco dobrého.

Zapsal: JN

Text článku vyjadřuje vlastní názor autora.