Budeme lhostejní?

07.03.2020

VÁŽENÍ SPOLUOBČANÉ,

Množí se nám situace, kdy okolí naší obce využívají někteří schopní občané k tomu, aby se zbavili všeho, co jim doma vadí a je pro ně snazší odpad vyhodit beze svědků do lesa. Máme popelnice na plasty, papír, sklo, elektro zařízení, oděvy i bioodpad. Máme možnost odložit nepotřebné věci zdarma ve sběrném dvoře vedle nákupního centra Tesco: zde. Na blízké skládce na šachtě je možné za poplatek uložit i stavební odpad, suť, cihly, omítky, kamení.

Přesto mezi námi žijí schopní občané, kteří se neštítí cokoliv vyhodit do lesa. Vždyť to přece není můj les, ani tady nežiju!

V loňském roce v létě jsme likvidovali chcíplou kozu, na podzim to byly dvě ovečky. Odvezli jsme kontejner plastů, skla, polystyrenu, papíru, hadrů a pneumatik. A to všechno z jednoho místa, kousek za vesnicí v místě zvaném Hluboký. Kdo neví, kde to je, tak směrem do Rychaltic za firmou Blanco a vodárenskou stanicí je odbočka vlevo. Hluboký je malé údolí, kde teče potůček. Pokračuje původní cesta, po které jsme jezdili do prosince 2013, než se otevřel obchvat obce. Nyní je komunikace využívána hlavně lesáky na sklad dřeva. Pro některé schopné občany je to ideální místo pro jejich domácí úklid.

I když se snažíme dané místo udržovat čisté bez odpadu, pořád se najdou lidé, kteří tam odpad odhodí a tím znovu založí skládku. Kde je něco odloženo, hned se najde druhý schopný občan, aby tam ten svůj "nepořádek" beztrestně přidal.

Prohlédněte si současnou Fotogalerii. Pokud vás inspiruje "dodaný materiál", jeho původ nebo jste si všimli něčeho neobvyklého, dejte nám prosím vědět. Nebuďte lhostejní, žijeme tady přece všichni spolu.

Myslivci spolku Tetřev Chlebovice

K Rovni 114, Chlebovice, Frýdek - Místek, telef.: 602 730 984