Ojedinělá publikace v prodeji 

21.07.2017

Oznamujeme všem zájemcům o publikaci, že tato bude prodávána v neděli dne 23.7.2017 ve farní klubovně v Chlebovicích. Knihu si můžete přijít zakoupit od 10:00hod. Cena je 582,-Kč.


Fotokniha s názvem "dřevjanky - stavení - grunty obce Chlebovice", mapuje tyto stavby na území obce od roku 1945 až do roku 1990. Celé dílo je pojato jako fotokniha a vzniklo z fotografických negativů 6x6cm a 24x36mm pana Josefa Žižky, který byl dlouhá léta kronikářem obce. Jeho celoživotní radostí bylo fotografování budov a obyvatel Chlebovic. V této knize je jen část jeho prací. Většinu fotografií i s popisky vložil do dvou velkých fotoalb, která jsou k nahlédnutí v Muzeu obce Chlebovice na zdejším fojtství.

S velkou pílí a úsilím se zpracování tohoto obsáhlého tématu začal věnovat pan Bohumír Kolčárek, který za pomocí pracovníků městského archivu ve Frýdku Místku a za finančního přispění magistrátu města Frýdku Místku fotografie zdigitalizoval, sestavil a vydal v této publikaci. Jeho zásluhou máme možnost vidět krásné záběry na různá stavení v naší obci během uběhlého půlstoletí v jednom uceleném provedení.

Obsah: 96 stran formátu A4 (21x29,7cm), vazba: tvrdá lesklá