Ojedinělá publikace

07.05.2017

Před nedávnem byla vydána ojedinělá publikace s názvem "dřevjanky - stavení - grunty obce Chlebovice", která mapuje tyto stavby na území obce od roku 1945 až do roku 1990. Celé dílo je pojato jako fotokniha a vzniklo z fotografických negativů 6x6cm a 24x36mm pana Josefa Žižky, který byl dlouhá léta kronikářem obce. Jeho celoživotní radostí bylo fotografování budov a obyvatel Chlebovic. V této knize je jen část jeho prací. Většinu fotografií i s popisky vložil do dvou velkých fotoalb, která jsou k nahlédnutí v Muzeu obce Chlebovice na zdejším fojtství.

S velkou pílí a úsilím se zpracování tohoto obsáhlého tématu začal věnovat pan Bohumír Kolčárek, který za pomocí pracovníků městského archivu ve Frýdku Místku a za finančního přispění magistrátu města Frýdku Místku fotografie zdigitalizoval, sestavil a vydal v této publikaci. Jeho zásluhou máme možnost vidět krásné záběry na různá stavení v naší obci během uběhlého půlstoletí v jednom uceleném provedení.

Kniha vyšla v omezeném nákladu, který je již rozebrán. Dotisk je možný pouze v případě širšího zájmu o tuto publikaci. Prosíme tímto případné zájemce, aby využili ankety k předběžnému průzkumu, o jaký počet kusů by byl zájem. Anketa je anonymní a není považována za objednávku. Jméno, e-mail nebo zprávu není nutné vyplňovat. Důležitý je zájem o fotoknihu.

Fotokniha má 96 stran formátu A4 (21x29,7cm) a je v tvrdé lesklé vazbě. Cena případného dotisku bude určena nakladatelstvím podle počtu objednaných kusů. 


Anketní formulář